Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /storage/content/13/138813/therun.nu/public_html/wp-content/themes/therun/framework/init.php on line 169 Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /storage/content/13/138813/therun.nu/public_html/wp-content/themes/therun/framework/init.php on line 209 Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /storage/content/13/138813/therun.nu/public_html/wp-content/themes/therun/framework/init.php on line 239 Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /storage/content/13/138813/therun.nu/public_html/wp-content/themes/therun/framework/init.php on line 271 Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /storage/content/13/138813/therun.nu/public_html/wp-content/themes/therun/framework/init.php on line 289 Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /storage/content/13/138813/therun.nu/public_html/wp-content/themes/therun/framework/init.php on line 307 The Run | Resultat Örebro 2013

Resultat Örebro 2013

2015     Uppsala     Västerås     Kumla     Kinnekulle

2014     Uppsala     Stockholm     Västerås     Örebro     Kinnekulle

2013     Uppsala     Stockholm     Kinnekulle     Falun     Örebro

2012     Uppsala     Kinnekulle     Stockholm     Falun    Örebro

[divider]

DAMER 5 KM NAMN FÖDD FÖRENING/FÖRETAG TID
1 Anna Pettersson 1970 24.19
2 Vendela Fallqvist 2000 IFK Askersund 24.51
3 Kirsi Aronsson 1965 OK Tisaren 25.42
4 Linn Nylén 2000 26.35
5 Maria Karlsson 1985 27.03
6 Malin Karlsson 1988 27.04
7 Isabella Agerhäll 1997 OK Tisaren 27.54
8 Anna Janegren 1982 Pålsboda Peakers 28.41
9 Anita Larsson 1967 28.54
10 Sofia Asplund 1973 Team Amitas 29.11
11 Therese Strömberg 1982 29.32
12 Anna Richardsson 1970 29.33
13 Christine Pålerud 1990 30.54
14 Linda Gustafsson 1972 Nolér Revision AB 31.08
15 Anna-Maja Anneborg 1962 Åsbro GoIF 31.31
16 Malin Högberg 1987 31.46
17 Lena Nolér 1962 Nolér Revision AB 32.00
18 Linda Poutiainen 1975 Teknik- och idrottsförvaltningen Västerås stad 33.26
19 Kerstin Sundblad 1967 34.14
20 Lina Grote 1972 Team Amitas 34.20
21 Rebecka Brissman 1997 34.28
22 Elin Lundström 1989 36.02
23 Lena Hasselgren 1983 Nolér Revision AB 36.33
24 Annika Sjögren 1964 36.36
25 Ingegerd Eklund 1941 Brohyttans IF 40.02
26 Ewa Majersky 1960 45.23
27 Veronica Majersky 1995 45.23
28 Carina Karlsson 1963 Nolér Revision AB 46.19
29 Eilén Stavås 1964 Teknik- och idrottsförvaltningen Västerås stad 47.36
30 Annika Ström 1972 Team Amitas 48.03
31 Elena Lund 1977 Team Amitas 48.03
32 Helena Ekberg 1974 55.47
33 Anita Ramsell 1946 55.50
[divider] [divider] [divider] [divider] [divider]
DAMER 10 KM NAMN FÖDD FÖRENING/FÖRETAG TID
1 Mikaela Kemppi 1973 Örebro AIK 41.25
2 Rebecka Nylin 1989 OK Tisaren 44.57
3 Sara Garpenlund 1989 KFUM Örebro Orientering 50.43
4 Tina Simmerström 1977 51.33
5 Camilla Söderberg 1977 53.55
6 Tanja Halme 1962 Östansjö SK 53.57
7 Pansy Ståhl 1972 IF Start 54.07
8 Katarina Svonni 1980 54.12
9 Linda Andersson 1972 54.19
10 Elin Nordgren 1985 Nolér Revision AB 56.23
11 Susanne Nyman 1964 Östansjö SK 58.55
12 Therese Carlsson 1966 Kvismardalens IF 1.00.47
13 Mona Bergius 1974 Teknik- och idrottsförvaltningen Västerås stad 1.02.35
14 Catharina Wahlstedt 1944 IF Start 1.02.35
15 Anna Nilsson 1971 1.03.24
16 Ewa Karaszewska 1990 1.06.50
17 Ingela Sörman 1978 IFK Nora Långlöpning 1.07.57
18 Nikki Wikström 1991 1.11.53
19 Karin Wallin 1959 Nolér Revision AB 1.14.16
[divider] [divider] [divider] [divider] [divider]
HERRAR 5 KM NANM FÖDD FÖRENING/FÖRETAG TID
1 Emil Fallqvist 1996 Hallsbergs Motorklubb 19.18
2 Bengt Jansson 1961 IF Start 22.37
3 Rasmus Lundwall 2002 Örebro Hockey Ungdom-02 24.13
4 Nils Aronsson 1963 OK Tisaren 24.21
5 Stig Åberg 1952 Skogsam 24.53
6 Pär Fallqvist 1964 Hallsbergs Motorklubb 25.13
7 Krister Sundblad 1962 26.02
8 Jonny Ahlgren 1976 27.19
9 Thomas Eklöf 1962 Nolér Revision AB 27.50
10 Joakim Eriksson 1967 Teknik- och idrottsförvaltningen Västerås stad 30.52
11 Anders Vesterlund 1966 Teknik- och idrottsförvaltningen Västerås stad 33.00
12 Tony Svensson 1966 Teknik- och idrottsförvaltningen Västerås stad 33.05
13 Mats Nolér 1962 Nolér Revision AB 33.13
14 Eskil Sundblad 1992 33.36
15 Olle Nolér 1993 Nolér Revision AB 36.32
16 Samuel Eriksson 1938 Brohyttans IF 45.54
[divider] [divider] [divider] [divider] [divider]
HERRAR 10 KM NAMN FÖDD FÖRENING/FÖRETAG TID
1 Sebastian Agerhäll 1995 OK Tisaren 37.20
2 Per Karlsson 1998 Svennevads IF 37.30
3 Johan Ingjald 1987 IF Start 40.16
4 Mattias Karlsson 1984 Växjö OK 40.23
5 Daniel Ögren 1978 Örebro AIK 43.11
6 Renny Rantakokko 1982 IF Start 43.12
7 Mikael Nornvik 1969 Glanshammars IF 43.12
8 Anders Johansson 1972 Kvismaredalens IF 43.29
9 Ted Norén 1985 44.28
10 Kenneth Karlsson 1966 Åsbro GoIF 44.46
11 Jonas Janegren 1979 SCB IK 45.15
12 Stefan Skytt 1963 Östansjö SK 45.34
13 Rickard Bäck 1977 Åsbro GoIF 46.07
14 Christer Bergmark 1969 46.17
15 Roger Hansson 1972 47.12
16 Torbjörn Persson 1963 Östansjö SK 47.28
17 Sven Nilsson 1958 IF Start 47.55
18 Ove Karasiak 1953 Åsbro GoIF 48.15
19 Lars Karlsson 1964 Östansjö SK 48.24
20 Niclas Conradsson 1981 48.38
21 Gunnar Johansson 1943 Åsbro GoIF 48.56
22 Martin Sedström 1980 KFUM Orientering 49.52
23 Dag Rydén 1953 Östansjö SK 49.57
24 Stefan Löfdahl 1972 IF Start 50.12
25 Bengt Nilsson 1949 Östansjö SK 50.41
26 Anders Edlund 1964 Östansjö SK 50.49
27 Henrik Jogenbro 1970 McLean & Laneman 51.06
28 Niklas Österman 1982 52.57
29 Jan Sjögren 1962 53.47
30 Amanjeet Sandhu 1963 Åsbro GoIF 53.54
31 Alexander Hellström 1985 Teknik- och idrottsförvaltningen Västerås stad 54.25
32 Stefan Tielinen 1967 Teknik- och idrottsförvaltningen Västerås stad 54.28
33 Jan Myrtorp 1941 Brohyttans IF 55.07
34 Jim Persson 1971 56.42
35 Kent Johansson 1968 Östansjö SK 58.55
36 Hannes Ryding 1987 59.32
37 Per-Åke Sörman 1976 IFK Nora Långlöpning 59.42
38 Bosse Wilhelmsson 1960 Åsbro GOIF 1.01.18
39 Anders Höök 1967 1.03.01
40 Fredrik Strömberg 1968 Nolér Revision AB 1.03.01
upp